eChomutov - Lidé svištěli na vodní klouzačce
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Lidé svištěli na vodní klouzačce
Pondělí, 24 Červenec 2017

Lidé svištěli na vodní klouzačce

Tak to byla jízda! Stovky Chomutovanů vzaly šupem Přemyslovu ulici na obří vodní skluzavce. Na kruhu, lehátku nebo třeba velrybě kopec sjížděly nejen děti, ale i dospělí či senioři.Neobvyklou atrakci si zkrátka užili všichni. “Usilovali jsme o to, aby jednou ze zastávek na této tour byl Chomutov, a podařilo se to. Hlavní je, že se lidé pobavili,” uvedl náměstek primátora David Dinda. 

Kdo přišel, rozhodně se nenudil. V areálu letního kina byl připraven skákací hrad, klima zóna - tedy stan s chladným vzduchem a mnoho různých soutěží. Skluzavka však byla prioritou všech návštěvníků. “Jedná se o obří vodní nafukovací skluzavku dosahující délky až tří set metrů. V Chomutově máme největší sklon z celé republiky, a proto si tu lidé užijí největší zábavu v rámci celé tour,” řekl organizátor projektu Slide Czech Sanny Muharem.

Vůbec poprvé namočit dráhu pomohl hned v poledne déšť, voda pak ale stejně proudila po celý den. Spotřeba však nebyla velká. Co se nahoře vystříkalo, zachytil dole bazének a čerpadla vyhnala opět ke startu. A stejně tak to fungovalo s lidmi - kdo jednou sjel, pospíchal rychle nahoru.

Samotná akce měla i charitativní část. Dominik Hašek, který byl jedním ze sponzorů akce, předal šek na 10 tisíc korun do nadačního fondu Chomutov pomáhá, který převzal náměstek primátora David Dinda.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz