eChomutov - První ročník Chomutovského půlmaratonu přilákal stovky běžců
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > První ročník Chomutovského půlmaratonu přilákal stovky běžců
Úterý, 08 Srpen 2017

První ročník Chomutovského půlmaratonu přilákal stovky běžců

Přes jednadvacet kilometrů v téměř čtyřicetistupňovém horku zvládly stovky účastníků prvního ročníku Chomutovského půlmaratonu.Velmi vydařená akce přilákala na náměstí 1. máje nejen sportovce, ale i spoustu fanoušků. Souhra povzbuzování, vzájemné podpory běžců a často vyčerpávající doběh do cíle vytvořila neopakovatelnou atmosféru. "Myslím, že si to lidé užili, že to byl perfektní závod. Pevně doufám, že příští rok se poběží znovu. Byla by škoda nevyužít zkušenosti z letoška," řekl náměstek primátora David Dinda.

Půlmaraton zavedl sportovce do Bezručova údolí, ke Kamencovému jezeru, do zooparku i do historického centra. Ne všichni startující se však dostali do cíle. Čtyři ze závodu odstoupili a pět kvůli horku zkolabovalo. Naštěstí nešlo o nic vážného. "Trať byla trošku delší, než pravý půlmaraton, měla zhruba 21 kilometrů a 300 metrů, takže každý z běžců může říct, že běžel půlmaraton, což je důležité," uvedl jeden z organizátorů Stanislav Mrkáček.

Vítěz Josef Procházka trať zdolal za hodinu a osmnáct minut. Už za dvě minuty doběhl stříbrný běžec Jan Sokol a první žena Zuzana Rusínová to zvládla za hodinu a osmadvacet minut.
Domácí reprezentant Stanislav Ouzký doběhl pátý. Nešel však rovnou slavit, po odpočinku ho čekalo zaměstnání. "S výsledkem jsem spokojený, chtěl jsem to dát pod hodinu dvacet pět a dal jsem to. Závod byl moc pěkný, spousta známých. Po závodě se jen osprchuji a půjdu do práce," řekl po doběhnutí.

Kromě jednotlivců běžely půlmaraton i štafety. Jedné z nich se zúčastnil dvaadvacetiletý odchovanec chomutovských Pirátů a současný hráč NHL David Kämpf.

Závod byl určený i pro běžce, kteří se na svůj první půlmaraton teprve připravují. Děti proto zdolávaly trať, která vedla kolem náměstí. Malí sportovci s sebou s radostí vzali i rodiče. Sportovní nálada zaplnila každý kout centra města a Chomutovští mají možná zaděláno na další tradiční akci, která přiláká návštěvníky z širokého okolí.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz