eChomutov - Každoroční akce
Nacházíte se zde: Kultura > Každoroční akce

Chomutovské slavnosti

Chomutovské slavnosti přinesou během posledního květnového víkendu program pro celou rodinu. Po sérii slavností na různá historická témata mají ty letošní podtitul Rodinný festival. “Město dlouhodobě podporuje volnočasové aktivity pro rodiny, již devět let například organizuje Rodinné zápolení, tedy celoroční rodinnou soutěž. Letošní Rodinný festival bude rozdělený na několik zón tak, že si zábavu najdou nejen děti, ale i dospělí,” uvedl náměstek primátora města Chomutova David Dinda.

Část městského parku u rodinného centra Rozmarýn bude patřit těm nejmenším, pro které bude připravena pestrá “baby zóna”. V blízkosti altánu zase vypukne velká Transformers show, kde budou děti moci obdivovat velké roboty, fotit se s nimi a užívat si celodenní program. “Pro děti si svou show připravil i Jan Onder, kterého děti znají z televizní stanice Déčko. Velmi bohatý bude i doprovodný program. Pro děvčata je například připraven salón krásy nebo My Little Pony show, pro chlapce zase tetování na téma Transformers, ale třeba také blázniví vědátoři, cryo show či virtuální realita. Chybět nebudou ani jízdy na ponících nebo v kočáře a skákací či pouťové atrakce. Samozřejmostí bude také bohatý stánkový prodej s rozmanitým sortimentem občerstvení,” zve na Rodinný festival Zuzana Šťastná, vedoucí odboru vnějších vztahů.

Program pro děti začne v sobotu i v neděli v 11 hodin. Dospělí se potom budou bavit v sobotu od 19 hodin na travnaté ploše u divadla, kde vystoupí skupina UDG a ve 21:30 hodin skupina Retrosexuals.

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz