eChomutov - Chomutovské slavnosti
Nacházíte se zde: Kultura > Každoroční akce > Chomutovské slavnosti

Chomutovské slavnosti

  • popis

  • fotogalerie

  • mapa

Kontakt

ulice
neuvedeno
psč a město
neuvedeno
telefon
neuvedeno
fax
neuvedeno
neuvedeno
www
neuvedeno

Přijeďte na Chomutovské slavnosti bojovat o nový rekord

Poslední víkend v dubnu patřit v Chomutově již tradičně slavnostem, kejklím a trhům. Šestnácté Chomutovské slavnosti jsou pojaty jako oslava Velikonoc a zároveň připomínka hornické minulosti i současnosti chomutovského regionu. Překvapte rodinu krátkým výletem a oslavte i vy svátky jara v duchu hornických tradic. Připravena je řada soutěží i bohatý doprovodný program.

Městský park u divadla bude o víkendu 23. a 24. dubna dějištěm velikonočních radovánek a slavností města. „Pro tento rok jsme rozhodli spojit městské slavnosti a Velikonoce. Vzhledem k tomu, že v příštím roce bude město Chomutov hostit setkání hornických měst, nechali jsme se při přípravě slavností inspirovat především hornickými tradicemi,“ nastínil základní myšlenku slavností primátor města Jan Mareš.

V duchu hornických tradic zahájí v sobotu slavnosti zažehnutí světla svaté Barbory. „Barbora byla svatou ochránkyní všech havířů i příslušníků dalších profesí, kde hrozilo nebezpečí. Doufám, že Barborčino světlo ochrání také slavnosti a všechny jejich účastníky,“ přiznal organizátor slavností Jiří Šnábl. Následovat bude bohatý program zpestřený o rodinné soutěže a výstupy kejklířů, šermířů i akrobatů. Připravené jsou samozřejmě také tradiční trhy včetně ukázek dobových řemesel. V odpoledních hodinách se uskuteční slavnostní udělení horního práva městu Chomutovu, které vystřídá klání družstev radních. „I tentokrát budou disciplíny netradiční, inspirované hornickými a velikonočními tradicemi. Víc vám neprozradím,“ směje se Šnábl. Již teď je však jasné, že si nejen radní, ale i diváci užijí hodně zábavy.

Večerní program začne pokusem o zápis do knihy rekordů. „Chtěli bychom překonat nejvyšší počet lucerniček na jednom místě. Doufáme, že každý, kdo má doma lucerničku či lampičku, přijde podpořit naši snahu do městského parku,“ přeje si primátor Mareš. Zlatým hřebem večera bude ohnivá show Cirque Garuda, která před rokem zaujala i na světové výstavě Expo 2010.

Ani v neděli se nebudou návštěvníci slavností nudit, kromě hudebních vystoupení a trhů se mohou těšit na další soutěže. Radost mohou mít především pořádní jedlíci a milovníci sladkého, protože pro ně je připravena soutěž v pojídání velikonočního beránka. Slavnost ukončí předání světla svaté Barbory do ochrany primátorovi města, který jej bude udržovat až do setkání hornických měst. Zároveň bude vyhlášen vítěz soutěže o největší velikonoční pomlázku.

 

 

 

Dostupné fotografie

Umístění na mapě

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz