eChomutov - Dračí lodě zčeří hladinu Kamencového jezera
Nacházíte se zde: Kultura > Každoroční akce > Dračí lodě zčeří hladinu Kamencového jezera

Dračí lodě zčeří hladinu Kamencového jezera

  • popis

  • fotogalerie

  • mapa

Kontakt

ulice
neuvedeno
psč a město
neuvedeno
telefon
neuvedeno
fax
neuvedeno
neuvedeno
www
neuvedeno

Netradiční oslavu 1. máje chystají na chomutovském Kamencovém jezeře. Na jeho hladinu vyrazí legendární dračí lodě, které se v Chomutovském Dragon Cupu utkají o Pohár primátora města Chomutova. Závody slibují napínavé souboje o postup zvýrazněné strhujícím rytmem bubnů ženoucích posádky lodí k cíli.

Oblíbené dračí lodě jsou otevřené kánoe o délce 12,5 metru, jejichž příď a záď zdobí hlava a ocas draka. Kromě dvaceti pádlujících v lodi sedí i kormidelník a bubeník, který pravidelnými údery udává tempo pádlování. V České republice dračí lodě stále patří spíše k raritám, ale v Chomutově jsou dřevění draci staří známí. „Své posádky na Dragon Cup připravuje již potřetí řada nejrůznějších organizací, občanských sdružení, profesních týmů či obcí. Svou loď samozřejmě chystá i město Chomutov,“ nastínil obsazení závodů primátor města Chomutova Jan Mareš.

Kromě napínavých závodů se mohou diváci těšit také na zajímavé taneční představení jedné z posádek. Pražský klub dračích lodí, nestor v dragonboatingu má pro závody připravený dračí tanec symbolizující probouzejícího a usínajícího draka.

Historie netradičního sportovního klání se začala psát před třemi lety, kdy loď města Chomutova startovala na podobných závodech v Račicích. Poté se město dohodlo se Sportclubem 80 Chomutov a uspořádalo pohár dračích lodí na Kamencovém jezeře. Pro velký zájem a ohlasy posádek byla založena tradice konání „Chomutovského Dragon Cupu“.

Dostupné fotografie

Umístění na mapě

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz