eChomutov - SKKS
Nacházíte se zde: Kultura > kulturní zařízení > SKKS

SKKS

  • popis

  • fotogalerie

  • mapa

Kontakt

ulice
Palackého 4995 / 85
psč a město
430 01 Chomutov
telefon
+420 474 619 338
fax
neuvedeno
knihovna@skks.cz
www
www.skks.cz

Středisko knihovnických a kulturních služeb sídlí v bývalém jezuitském areálu. Celý areál byl vystavěn v barokním stylu a nachází se v ulici Palackého. Hlavní činností SKKS je půjčování knih, pořádání kulturních a vzdělávacích akcí.

-knihovna má oddělení beletrie, naučné literatury, dětské oddělení, hudební oddělení, studovna, čítárna a pobočku na sídlišti Březenecká.

-oddělení kultury pořádá koncerty, výstavy v různé soutěže. Akce se pořádají v galerii LURAGO, v kostele Sv.Ignáce, na sálech v SKKS a v letních měsících v atriu SKKS. Prohlídky kostela sv.Ignáce se konají od dubna do září, na požádání i v zimních měsících.

- oddělení vzdělávání pořádá jazykové kurzy pro veřejnost – angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština. Toto oddělení také pořádá Akademii 3. věku, klub uměleckých řemesel, kurzy malování a klub aktivního života, který obsahuje vzdělávací akce pro dospělé.

Dostupnost:

Pěšky 3 minuty z náměstí 1.máje.

Dostupné fotografie

Umístění na mapě

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz