eChomutov - Stálé expozice
Nacházíte se zde: Kultura > stálé expozice
Stálé expozice

Historická lékárna

Expozice se nachází v malé místnosti přízemí budovy radnice mezi vstupem na Mnišský dvoreček a velkým sálem s expozicí gotického umění. Byla slavnostně otevřena v roce 1991 a jejím základem je pozdně barokní interiér lékárny z kadaňského kláštera alžbětinek.

Lapidárium kamenné plastiky

Větší část expozice se nachází v jednom z nejpůsobivějších prostorů budovy radnice – Mnišském dvorečku. Několik předmětů expozice pak naleznete v neméně působivé atmosféře raně gotického kostela sv. Kateřiny, který je rovněž součástí budovy radnice.

Poklady gotiky a renesance severozápadních Čech

Expozice se nachází v pozdně gotických prostorách přízemí budovy radnice (bývalého zámku) na náměstí 1. máje ve dvou velkých sálech při vstupu do muzea.

Pohledy do pravěku Chomutovska

Expozice Pohledy do pravěku Chomutovska představuje pravěký vývoj na Chomutovsku od neolitu po dobu římskou (6. tisíciletí př. n. l. – 400 n. l.), především na základě výsledků rozsáhlých archeologických výzkumů lokalit, jež svým významem přesahují hranice regionu.

Minerály a horniny Krušných hor

Geologická expozice je umístěna v přízemí Domu J. Popela z Lobkowicz v areálu bývalého jezuitského gymnázia (Palackého ulice č. 86) a je dobře přístupná i handicapovaným osobám.

Svět Krušných hor

Expozice Svět Krušných hor je umístěna v areálu Domu Jiřího Popela v prvním patře budovy. Je přístupná po schodišti z přízemí a díky novému schodolezu je již také přístupná handicapovaným návštěvníkům.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz