eChomutov - Ski areál Klínovec
Nacházíte se zde: Sport > Lyžařská střediska > Ski areál Klínovec

Ski areál Klínovec

  • popis

  • fotogalerie

  • mapa

Kontakt

ulice
Lanová dráha Klínovec s. r. o.
psč a město
362 62 Boží Dar
telefon
602 352 579, 602 654 010
fax
neuvedeno
klinoveclanovka@seznam.cz
www
www.klinovec.net

Svým návštěvníkům nabízí daleko přívětivější tvář se snadnou dostupností a ubytovacím zázemím. S nadmořskou výškou 1244 m je Klínovec nejvyšší vrchol Krušných hor – v létě oblíbený cíl pěších i cykloturistů, v zimě pak vyhledávané lyžařské středisko.

V letní nabídce SportCentra najdete širokou škálu zábavných sportovních programů pod vedením školených instruktorů. Připraveny jsou jak výlety na terénních koloběžkách a horských kolech, trasy na pohodové nordic walkingové procházky, tak soutěže v lukostřelbě nebo disc golfu, poměřit síly můžete při bungee runningu či v závodech na týmových lyžích. Výlety si můžete zpestřit zastávkami na bobové dráze a v lanovém centru, které se nacházejí v nedalekém německém Oberwiesenthalu. Pro zdolání výškových rozdílů využíváme sedačkových lanovek Dámská i Jáchymovská, na nichž s našimi instruktory obdržíte slevu na jízdné. Přijďte si k nám užít léto a odneste si zážitky, které si budete dlouho pamatovat, těšíme se na Vaši návštěvu!

V zimě Vám je v budově SportCentra Klínovec plně k dispozici půjčovna veškerého sportovního vybavení (lyže, snowboardy, běžky, snowblady, bigfooty, sněžnice, ale také oblečení a ostatní doplňky), servis, lyžařská/snowboardová škola JPK, jejíž instrukotři mají mezinárodní licenci APUL. Učíme lyžovat děti již od 3 let v dětském miniareálu s pojízdným Maxík. Nabízíme služby jak pro jednotlivce, tak pro rodiny či školy.

Dostupnost:

Klínovec se nachází v Krušných horách, 45 kilometrů od Chomutova. Autobusem je možnost jet z Chomutova do Vejprt a z Vejprt autobusem do zastávky Loučná - Háj rozcestí.

Počet, obtížnost sjezdovek Klínovec sever:

9 sjezdovek. Černá, tři červené a pět modrých.

Počet, obtížnost sjezdovek Klínovec jih:

2 sjezdovky. Červená, modrá.

Provozní doba:

Denně 9.00 až 17.00 hodin

Večerní lyžování má jen Klínovec sever:

Denně 16:00-21:00 hod..

Hlavní sezóna:

Od 18.12. do do 20.3.

Parkoviště:

Ano.

Občerstvení:

V Skiareálu Klínovec je celkem 9 bufetů a restaurací.

Dostupné fotografie

Umístění na mapě

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz