eChomutov - Sport areál Klíny
Nacházíte se zde: Sport > Lyžařská střediska > Sport areál Klíny

Sport areál Klíny

  • popis

  • mapa

Kontakt

ulice
Rašov 64
psč a město
436 01 Klíny
telefon
476 101 445, +420 607 818 797
fax
neuvedeno
ski@kliny.cz
www
www.kliny.cz

Sport areál Klíny je rodinné středisko umístěné ve východní části Krušných hor, vzdálené pouhých 6 km od Litvínova, 90 km od Prahy a 70 km od Drážďan. Nabízí návštěvníkům 4 technicky zasněžované sjezdovky lehké a střední obtížnosti, novou čtyřsedačkovou lanovku Doppelmayr s nástupním kobercem, tři lyžařské vleky, dětský koberec a osvětlený snowpark.

 

V areálu nechybí půjčovna a servis lyží, snowboardů a běžek, lyžařská a snowboardová škola a samozřejmě občerstvení, skibar nebo veřejné toalety. Zbrusu nová je i sportovní hala s osmimetrovou horolezeckou stěnou. Součástí areálu je Chata Emeran II., Penzion Stará škola s restaurací a Hotel Emeran *** s výbornou restaurací, finskou saunou, whirlpoolem, posilovnou a nabídkou masáží. 

Provozní doba vleků a lanovky je každý den od 9:00 do 16:00 hodin, večerní lyžování probíhá od středy do soboty od 17:00 do 20:00 hodin na sjezdovce Centrální. Dopravu lyžařů při večerním lyžování zajišťuje lanovka.

Parkování je možné na pěti bezplatných parkovištích s celkovou kapacitou 400 osobních automobilů.

Sport areál Klíny udržuje 55 km značených lyžařských běžeckých tratí. Tyto tratě jsou součástí Krušnohorské bílé stopy (250 km upravovaných tratí od Lesné po Telnici) a navazují na další desítky kilometrů běžeckých tratí v sousedním Německu. Sport areál Klíny denně informuje běžkaře o úpravě běžeckých stop na svých webových stránkách, na stránkách Krušnohorské bílé stopy i na Facebooku.

Sport areál Klíny je v provozu celý rok, v letním období můžete využít i venkovní horolezeckou stěnu, tenisový kurt, minigolf, lanový park, dětské hřiště, trampolínu, horské koloběžky, extrémní golf, Nordic Walking či singltrekové a downhillové cyklistické tratě podél sjezdovek. V létě mohou Krušné hory nabídnout kromě úkrytu před vedry panujícími v nížinách hlavně perfektní podmínky pro cyklistiku a pěší výlety v krásné přírodě. 

Dostupnost:

Nachází se 33 km od Chomutova.

Počet, obtížnost sjezdovek:

4 sjezdovky. 2x červená, 2x modrá.

Provozní doba:

Denně 9:00-16:00 hod.

Večerní lyžování:

Út-So 17:00-20:00 hod.

Hlavní sezona:

Od 23.12. do 06.03.

Parkoviště:

Ano.

Občerstvení:

Občerstvit se mohou návštěvníci v restauraci Chata Emeran nebo v rychlém občerstvení pod chatou Emeran a ve Ski baru nad sjezdovkou.

Umístění na mapě

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz