eChomutov - Výlet do Kadaně
Nacházíte se zde: Tipy na výlet > Výlet do Kadaně

Výlet do Kadaně

  • popis

  • fotogalerie

  • mapa

Druhé největší město bývalého chomutovského okresu patří k nejlépe zachovalým historickým městům severních Čech. Tato skutečnost byla podnětem k přidělení statutu městské památkové rezervace v r. 1978. K řadě historických skvostů se určitě řadí bývalý královský hrad, v dobách Marie Terezie přestavěný na kasárny, společně s městským gotickým opevněním, jeden z nejzachovalejších v České republice.

Na velkém obdélníkovém náměstí zaujme budova radnice s mohutnou 54 m vysokou věží, krásný barokní farní kostel Povýšení sv. Kříže i množství domů z období renesance, některé přestavěny a upraveny barokně, později rokokově. Raritou je úzká ulička z východní strany náměstí k městským hradbám, kterou chodil do 17. století pouze kat a ras. Z původních tří městských bran se dochovaly pouze dvě, Mikulovická a Žatecká (z té je zachován barbakán) patří též mezi zajímavé pamětihodnosti.  Pozdně gotický klášter františkánů na západě města též stojí za prohlídku. Celý areál kláštera s kostelem, kaplí, parkem a zahradou byl r. 1995 prohlášen za národní kulturní památku. Tím pochopitelně výčet historických památek nekončí - klášter alžbětinek, hřbitovní kostel sv. Anny a další. Město Kadaň je skutečným lákadlem a nemusí být cílem jen pro nadšence se zájmem o historii.

Dostupné fotografie

Umístění na mapě

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz