eChomutov - Výlet do Steinbachu
Nacházíte se zde: Tipy na výlet > Výlet do Steinbachu

Výlet do Steinbachu

  • popis

  • fotogalerie

  • mapa

Na německé straně Krušných hor 5 km za bývalým hraničním přechodem Hora svatého Šebestiána leží vskutku malebná obec Steinbach. S německou pečlivostí upravená obec nabízí jedinečnou atrakci, která musí potěšit každého návštěvníka.

Skupina místních nadšenců zde udržuje provoz na úzkorozchodné železnici. Na trati s rozchodem kolejí pouhých 750 mm působí malý vláček roztomilým dojmem. Skutečná parní lokomotiva, historické vagóny, dobové kostýmy železničářů a nádražíčka se zachovalými stavbami i starými nápisy – ze všeho dýchá atmosféra starých dobrých časů. Zhruba 8 kilometrový úsek údolím Přísečnického potoka ze Steinbachu do obce Jöhstadt vláček zdolá za 45 minut, zpáteční cesta je samozřejmostí. Romantická projížďka  zajisté uspokojí požadavky každého cestujícího, zvláště když využije možnosti občerstvení za jízdy přímo na otevřené plošině osobního vagónu. V nabídce jsou grilované speciality, cukrovinky, ale i točené pivo a limonáda. V zimním období příjemné teplo z kamínek uvnitř vagónů ještě více umocní prožitek z jízdy zasněženou krajinou. Závěrem doplníme ještě jednu sympatickou skutečnost. Jízdenku je možno zaplatit i v českých korunách a jízda je levnější pro Čechy než pro Němce.

Dostupné fotografie

Umístění na mapě

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz