eChomutov - Kamencové jezero
Nacházíte se zde: Turistika > atraktivity > Kamencové jezero

Kamencové jezero

  • popis

  • fotogalerie

  • mapa

Světová ojedinělost Kamencového jezera z něj dělá velmi vyhledávanou rekreační oblast, která je hojně navštěvována nejen turisty z Čech, ale především z Německa a Holandska. Rekreační areál proto návštěvníkům nabízí nejen skvěle vybavený kemp, ale i chatky a další ubytovací zařízení. Dovolenou u jezera plného léčivé vody mohou trávit nejen rodiny s dětmi, kterým areál skýtá nepřeberné množství zábavy, ale také lidé vyhledávající aktivní dovolenou. Vybavenost a dostupnost všech služeb je vhodná i pro starší rekreanty, kteří zde najdou mnoho možností k procházkám do okolí a k relaxaci.

 Otevírací doba:

provozní sezóna: květen-září

autokemp Kamencové jezero - recepce: denně 8:00-20:00

vrátnice: nonstop

minigolf: denně 9:00-21:00 (od 29.8. do konce sezóny 9:00-19:00)

koupaliště a půjčovna loděk: denně 9:00-19:00

 

Kontakt:

recepce: +420 777 187 843

recepce@kamencovejezero.cz

www.kamencovejezero.cz

 

Ubytování

hotely, penziony, kempy a ubytovny 

Pláže

Kamencové jezero nabízí rekreantům dvě písčité pláže. Obě se chlubí novým bílým pískem. Atraktivnost areálu ještě zvyšují písčité cesty od hlavní brány k pláži u mola. Na hlavní pláži rekreanti naleznou prolézačky a houpačky pro děti, nedalekou půjčovnu lodiček a šlapadel. Hned za pláží jsou udržované a uměle zavlažované trávníky, které poslouží zase těm, kteří preferují opalovaní na krásně zelené trávě. Pláž na druhém břehu jezera upoutá především dětským hřištěm, které napodobuje potopenou pirátskou loď. U každé pláže je na vodní hladině dostatek atrakcí pro dovádění dětí.

Třetí nudistická pláž je naprosto oddělená od ostatních pláží. Naturistům poskytuje dostatek soukromí.

Kromě pláží mohou návštěvníci areálu využít travnaté plochy podél jezera, které nabízí také dostatek stínu tvořeného korunami vzrostlých stromů.

Vodní sporty

Kromě plavání lze na Kamencovém jezeře jezdit na šlapadlech a lodičkách.

Sportovní vyžití

Suchozemci si mohou v areálu zahrát volejbal, nohejbal, minigolf se šestadvaceti drahami či využít golfového trenažéru, který hráče přenese na nejznámější golfová hřiště.

Občerstvení

Areál Kamencového jezera jako letní středisko láká návštěvníky na dobré jídlo a hlavně velký výběr kuchyní od steaků, přes italské pochoutky, hotová jídla, minutky, saláty, dezerty až po zmrzlinu. Přímo v areálu grilované pochoutky a čerstvé ovocné džusy nabízí otevřený grilbar. K dispozici je restaurace Kamenčák.

Občerstvení přímo na pláži nabízí několik stánků.

Voda

Voda v Kamencovém jezeře je svým druhem jedinečná nejen v České republice, ale po vyschnutí obdobného jezera v Kanadě i světovým unikátem. Voda v jezeře je obohacena o síran hlinitý, dusitany, dusičnany, chloridy, amoniak a železo. Vysoký obsah (kolem 1 %) kamence ve vodě činí z Kamencového jezera malé „Mrtvé moře“, neboť zabraňuje růstu řas a sinic. Proto je také v letních měsících zdaleka vyhledávaným místem ke koupání. Voda je velmi čistá.

Vlastností vody s vysokým obsahem kamence se již v dřívějších dobách využívalo k léčení kožních chorob a působení vody na lidský organismus bylo přirovnáno k minerálním rašelinovým koupelím ve Františkových Lázních. V sousedství jezera bývaly Kamencové lázně, které byly zásobovány ferohydrátovou vodou ze samostatného pramene.

Složitost a komplikovanost podmínek vzniku kamencové vody je hlavním důvodem zvláštnosti a jedinečnosti, neboť kamencová voda může vzniknout pouze tam, kde vhodné geologické, geochemické, chemické a teplotní podmínky umožní celý proces vzniku kamencového ložiska v synchronnosti všech potřebných dějů.

Izolace vzniklé nádrže, její nepropustnost s okolní vodou je další podmínkou existence Kamencového jezera. Přesná výměra původní plochy není nikde zaznamenána. Především je jisté, že jezero tenkrát ještě nezaujímalo dnešní plochu. Tato vodní plocha vznikla po zatopení vydolovaného prostoru v období mezi roky 1813 a 1818. Rozloha vodní plochy je nyní 16,3 ha a hloubka je 3,3 m.

Umístění na mapě

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz