eChomutov - Cenu Jiřího Popela z Lobkovic převzal dopravní odborník
You are here: eChomutov > Bericht aus Chomutov > Bericht aus Chomutov > Cenu Jiřího Popela z Lobkovic převzal dopravní odborník
Freitag, 20. Juni 2014

Cenu Jiřího Popela z Lobkovic převzal dopravní odborník

Po deset let uděluje město Chomutov Cenu Jiřího Popela z Lobkovic významným chomutovským osobnostem. Ke 44 oceněným přibyl letos dopravní odborník Jan Kadlec. Cenu mu na zasedání zastupitelstva předal primátor města Jan Mareš.

„Vážíme si osobností, které jsou významným způsobem spojené s naším městem, zapsali se do dějin našeho města a dobře jej reprezentují navenek,“ řekl primátor Mareš. Oceněný Jan Kadlec se zároveň zapsal do pamětní knihy města, převzal spolu s pamětním listem i plaketu a květinu.
Ing. Jan Kadlec se narodil v roce 1934 v Chomutově, před obsazením Sudet odešel s rodiči do Prahy, odkud se po skončení 2. světové války do Chomutova vrátil a po ukončení studia na Vysoké škole železniční zde pracoval na železnici, v hornictví a později ve státní správě a dalších dopravních firmách. Zde se výraznou měrou zasloužil o zlepšení dopravní situace v Chomutově, podílel se na významných dopravních stavbách i výstavbě hraničního přechodu do Německa. Působil jako tlumočník, vedl kurzy německého jazyka u nás a naopak českého jazyka v sousedním Sasku. V mládí hrál v Chomutově hokej, později působil jako rozhodčí a funkcionář v tomto sportu. Věnoval se i hudbě – hrál na saxofon a klarinet, do roku 2005 hrál v Big Bandu Zdenka Tölga. Publikoval články nejen s dopravní tematikou z města a okolí, ale je také autorem knihy Zaniklá železniční trať Křimov – Reitzenhain a Z historie swingové a taneční hudby v Chomutově. Dle vlastních slov je tělem i duší Chomutovák.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Stadt information Center

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infoline kostenlos:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz