eChomutov - Zoopark se mění, bude zábavný a moderní
You are here: eChomutov > Bericht aus Chomutov > Bericht aus Chomutov > Zoopark se mění, bude zábavný a moderní
Mittwoch, 04. Juli 2018

Zoopark se mění, bude zábavný a moderní

Panda, medvěd, plameňák, tuleň i charza se stali novými tvářemi zooparku, který spustil zcela neotřelou vtipnou zvířecí kampaň lákající k návštěvě a založenou na rozmanitosti, hravosti a barevnosti.Cílem je oživit dlouhodobě stejnou tvář zooparku a odstartovat novou éru renovací, budování i rozšiřování chovu zvířat. "Zoopark změnil nejen logo, ale celou vizuální identitu, kterou používal. Myslím, že byla zkostnatělá, nebyla moderní, byla přežitá a je velmi dobře, že návštěvníci dostanou nový impuls sem chodit i si třeba něco pořídit a přispět tak zooparku k dalšímu rozvoji," uvedl náměstek primátora David Dinda. 

S novými prvky se lidé setkají po celém Chomutově i přímo v areálu. K návštěvě zooparku budou lákat barevné billboardy či vtipné cedule, z výletu si lidé odvezou hravé klíčenky, bloky, trička, hrníčky a mnoho dalšího. Vše s obrázky zvířat, které v zooparku žijí, navíc s motivem nějaké typické vlastnosti pro daný druh. Jednotný styl se objeví třeba i v novém informačním systému, který bude nápaditě provádět celým parkem. "V zooparku budeme měnit ještě další informační tabule, dále se chceme pustit do budování nové expozice pro charzy a budeme se podílet na architektonické studii na novou expozici pro tuleně. Naše stávající vodní expozice nám neumožňuje, abychom přivezli nové jedince, kteří by se rozmnožili a návštěvníci mohli vidět tulení miminka," uvedla ředitelka zooparku Věra Fryčová.

Nový vizuál vychází z originálních kreseb tvořených pro zoopark. Tvůrci kampaně se inspirovali ve světě. "Koukali jsme, jak to dělají v Americe, různě po Evropě, v Asii. Inspirace byla jasná, chtěli jsme respektovat podstatu zooparku, ale zároveň z něj udělat zábavné a dobrodružné místo," řekl kreativní ředitel reklamní agentury Václav Chlouba.

Nový atraktivní design se bude postupně zavádět po celém zooparku. Tvářemi zoo se postupně stanou i další zvířata a informační cedule u expozic poví i zajímavé příběhy konkrétních zvířecích obyvatel. Našlápnuto má zoopark velmi dobře, tak jděte s ním.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Stadt information Center

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infoline kostenlos:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz