eChomutov - Poskládejte si svůj program v Chomutově
You are here: Tourismus > Váš program
Poskládejte si svůj program v Chomutově

Chomutov je moderní a aktivní město jako stvořené pro vaši relaxaci. Nabídne vám bohaté zážitky při jednodenní návštěvě, aktivně stráveném víkendu či odpočinkové dovolené. Chomutov je totiž město mnoha „nej“. Najdete zde jediné jezero svého druhu na světě, nejhlubší a nejdelší údolí v Krušných horách, nejnovější sportovní a volnočasový komplex v ČR, nejdelší vlek na vodní lyže v ČR, bungee-jumping z nejvyššího mostu v ČR a také rozlohou největší zoo v ČR, která je jako jediná zaměřená na faunu Eurasie a kde chovají možná nejstaršího tuleně na světě.

Chystáte se k nám na víkend či delší dovolenou?
Nudit se nebudete … neboli poskládejte si svůj program

Chomutovský zoopark je příjemným místem k procházce, navíc obohacené o poznávání 160 druhů zvířat z Eurasie na více než sto hektarech voliér, výběhů a expozic.

Léčivá voda Kamencového jezera, jediného na světě, láká mnohé turisty právě pro své nenahraditelné účinky. Prostředí jezera je ideální pro letní radovánky dětí i dospělých.

Premiéry filmů a digitální přenosy ze světových koncertních síní v pohodlí moderních sálů nabízí kino Svět.

Do historie vojenských opevnění zavede turisty muzeum na Kočičáku. To tvoří několik objektů lehkého opevnění z roku 1936 a 1937.

Na kolečkových bruslích snadno a tiše mohou jezdit sportovci na in-line dráze v Bezručově údolí, kvalitní povrch zaručuje hladkou jízdu po celé šestikilometrové délce.

Centrum města je památkami přímo protkané. Návštěvníci města mohou prozkoumat hned několik kostelů a dalších historických budov. Letos je největším lákadlem městská věž.

Na nejdelším vodním vleku v České republice se mohou svézt zájemci na vodní nádrži Banda. Ta se nachází v bezprostřední blízkosti Kamencového jezera.

Skanzen Stará Ves s lidovou architekturou Krušnohoří ukazuje, jak se žilo našim prapředkům.

Okolí Chomutova je pravým rájem pro turisty. Ti se mohou vypravit na nedaleký zámek Krásný Dvůr, Červený hrádek nebo k pozoruhodné technické památce, údolní nádrži Kamenička.

Po upravených cestách se cyklisté dostanou na zajímavá místa. Řada vesniček v blízkosti Chomutova je s městem propojená cyklostezkami.

Naučná stezka v Bezručově údolí skýtá jak poznání, tak krásnou procházku klidnou přírodou. Stezka je šest kilometrů dlouhá a na jednotlivých stanovištích se lidé dozví mnoho zajímavostí o přírodě.

Tobogany, divoká řeka, houpací bazén, obří vířivka a mnoho dalších atrakcí je k dispozici plavcům i neplavcům v úplně novém Aquasvětě.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Stadt information Center

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infoline kostenlos:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz