eChomutov - Koza Róza zavedla rodiny za Karlem IV.
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Koza Róza zavedla rodiny za Karlem IV.

Koza Róza zavedla rodiny za Karlem IV.

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Dětské oddělení knihovny se na jeden den proměnilo v podhradí Karlštejna. Začínala tam naučná cesta pro účastníky Rodinného zápolení.

Odtud se všichni vydali po stopách Karla IV, za kterým vedlo splnění vědomostních úkolů na šesti stanovištích. Letos uplynulo 700 let od narození krále a děti se při té příležitosti mohly dozvědět spoustu zajímavého o jeho životě. Mohly také vstoupit do samotného hradu, ve kterém král bydlel.

Vědomostní kvízy, výrobu krásných korun a další záludnosti všichni hravě zvládli a za odměnu se spěchali trošku nasvačit a pobavit. “Pokud soutěžící dostali hlad, tak mohli skočit do naší krčmy, kde pro ně byla připravená středověká kaše, tak jak se dříve vařila, anebo si mohli zahrát vrhcáby, což byla oblíbená hra ve středověku,” uvedla Kamila Jonášová, zástupkyně ředitelky SKKS.
Z Karlova mostu, univerzity či Starého města pražského se soutěžící pomalu vraceli zpátky do Chomutova. Nyní mohou začít trénovat, aby zvládli 15. října bonusovou běžeckou akci Rodinného zápolení, a také procvičovat prstíky, aby si hned 16. října mohli vyrobit pěknou hračku.

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz