eChomutov - Letní filharmonie představila nového dirigenta i originální skladbu
You are here: eChomutov > eChomutov TV > Letní filharmonie představila nového dirigenta i originální skladbu

Letní filharmonie představila nového dirigenta i originální skladbu

  • ACC-DETAIL-PLACE-TAB-DESC

  • TV-PLACE

Related Video

Muzikálové melodie, lidovky, klasika i originální skladby zazněly při sedmém ročníku Letní filharmonie v letním kině. K poslechu vážné hudby v moderním pojetí se sešly stovky lidí.

Do Chomutova se totiž kvůli filharmonii sjeli zkušení hudebníci z celého světa. “Základ tvoří hudebníci z Česka, Polska, Rumunska a Německa, ale přijeli i muzikanti z velké dálky, například z Hondurasu, Chille, Brazílie či Turecka,” vyjmenoval ředitel Základní umělecké školy Chomutov Karel Žižka. 

Dirigentské taktovky se letos poprvé ujal německý dirigent Michael Käppler. Velkého orchestru se nebál, naopak si jeho vedení velmi užíval. “Je to pro mě velká šance pracovat s muzikanty z různých zemí. Podobnou zkušenost mám z loňska, kdy jsem pracoval také s lidmi z různých zemí při projektu v Drážďanech. Letní filharmonii si moc užívám, je to zábava,” řekl dirigent.
Program večera byl velmi pestrý, na své si přišli milovníci klasické vážné hudby i odvážnějších variací. Koncert začal skladbou od Mozarta, pokračoval například hudbou z muzikálu Zlatá husa či z Aladinovy lampy, lidé si vyslechli i Svatební pochod a na závěr Smetanovu skladbu Proč bychom se netěšili.
Přímo pro Letní filharmonii byla složena skladby Mýtus lásky od Jiřího Holubce. “Skladba je určena především pro mentory, kteří muzikanty vychovávají, to znamená především pro profesionální muzikanty, aby si zahráli a zároveň, aby bylo vidět, co umí,” popsal autor.
Sladit a zorganizovat takto velký orchestr a sbor vyžaduje velké úsilí, které vrcholí jen pár dní před samotnou akcí. Hudebníci pět dní před koncertem trénují zhruba sedm hodin denně.
Koncert pod širým nebem se uskutečnil díky podpoře města. Návštěvníkům přinesl neopakovatelný zážitek. Za své výkony sklidili hudebníci velký potlesk.

 

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz