eChomutov - Culture
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Culture

Culture

Mladí fotografují památky

Fotografujete rádi a není vám více než 21 let? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska vyhlašuje další ročník soutěže „Mladí fotografují památky“.

Do svých pocitů štěstí dali nahlédnout různě staří umělci

Výtvarné a literární práce plné štěstí si mohou lidé prohlédnout při výstavě Očima generací v městské knihovně. Téma Štěstí, jak je vidím já ztvárnili umělci všech věkových kategorií od dětí až po seniory z Ústeckého kraje.

Jindřich Vytiska: vyjít do přírody a začít malovat, to je něco nádherného

Přes osm stovek obrazů vytvořil za svůj život chomutovský malíř Jindřich Vytiska. Část z nich si nyní mohou prohlédnout návštěvníci galerie Lurago.

Otevřeno pomáhalo a skákalo v rytmu punku

Multižánrový festival Otevřeno nabídl návštěvníkům podvanácté bohatý hudební a divadelní výběr, v němž tentokrát kralovala punková hudba. Nejenže festival na Hřebíkárně odstartovala, ale její rytmy vyznávají i dvě největší hvězdy letošního festivalu Horkýže Slíže a především Tři sestry, které do Chomutova přijely oslavit třicet let od založení skupiny.

Josef Moulis vystavuje v Art Galerii

Ve středu v podvečer se v Art galerii v chomutovské radnici konala vernisáž výstavy obrazů Josefa Moulise. Hudební předehru uskutečnili otec Josef Moulis se synem Martinem na klávesy.

Pavla Jazairiová vyprávěla o toleranci i základech terorismu

Zatímco většina hostů cyklu Večery pod lampou ve Středisku knihovnických a kulturních služeb staví besedu na své tvorbě, Pavla Jazairiová opět dokázala, že se rozhodně nebude chovat jako většina. „Nevím, na co vás nalákali, ale mám návrh. Co kdybychom mluvili o Islámském státu, a když nám zbude čas, podíváme se na nějaké obrázky z Blízkého východu,“ odstartovala svou přednášku.

COMODO a Světlušky ZUŠ Jirkov otevřou kostel hudbě

Deset dní po oficiálním začátku jara se rozezní zpěvem kostel sv. Ignáce. V úterý 31. března se zde koná tradiční koncert Vítání jara, který otvírá koncertní sezonu v kostele už od roku 2004. „Nápad vznik spontánně. Březen s prvními jarními ozvuky přímo vybízí rozloučit se se zimou a přivítat jaro,“ říká Helena Čermáková, vedoucí kulturního oddělení SKKS.

Sluníčkový den učil i bavil

Sluníčkový den si užili druháčci ze základní školy Kadaňská. Letos začal opravdu nezvykle. Žluťásková třída musela nejprve zvládnout Matematického klokana, pak už se mohla věnovat vítání jara.

Dotek Orientu tentokrát předvedl vzácné hosty

Příznivci orientálních tanců si už zvykli, že uprostřed studené zimy je zahřeje Dotek Orientu. Nejinak tomu bylo i v tomto roce. „Opět se zde představí amatérské i profesionální tanečnice a děvčata, co se učí tančit ve Středisku volného času Domeček. Je to takové příjemné setkání všech, kteří mají rádi orientální tance,“ řekla organizátorka Lenka Tomášová.

Britský hudebník Justin Lavash vystoupí ve Stradě

Fanoušci kvalitní hudby, kteří se nebojí překračovat žánrové hranice, by neměli chybět 21. února v kavárně Strada. Právě zde vystoupí britský hudebník Justin Lavash, který se proslavil spoluprací s řadou českých umělců i svými autorskými deskami. Během večera se představí také Tomáš J. Holý s inspirací od mistrů perkusivní akustické kytary.
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Next 
 •  End 
 • »
Page 1 of 42

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz