eChomutov - Café Atrium promítá filmy z Jednoho světa
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Culture > Café Atrium promítá filmy z Jednoho světa
Monday, 04 November 2013

Café Atrium promítá filmy z Jednoho světa

Jednou měsíčně se Café Atrium promění v netradiční kino. Netradiční nejen kvůli prostoru, ale také kvůli promítaným filmům. V Café Atrium totiž namísto komedií, hororů nebo thrillerů dávají dokumentární filmy z festivalové přehlídky Jeden svět. Kavárna je tak jedním ze dvou míst v Ústeckém kraji, kde se tyto dokumenty pravidelně promítají.

Café Atrium se totiž připojilo k akci Promítej i ty!, která umožňuje jednotlivcům i institucím zapůjčit si dokumenty z Jednoho světa a zdarma je promítat svým návštěvníkům. „Filmy z Jednoho světa se často týkají lidskoprávních témat, což je naší kavárně blízké. Zároveň tak chceme návštěvníkům nabídnout novou formu zábavy,“ vysvětlila Martina Řápková, PR manažerka Café Atrium rozhodnutí kavárny.

Návštěvníci kavárny už dostali šanci podívat se například na filmy Kimčongíle, Zemřít ukamenováním nebo Manželka za 50 ovcí. „Zatím jsem se snažila vybírat především filmy ze vzdálených zemí, které by našim návštěvníkům ukázaly zcela jiný svět,“ vysvětlila Řápková, na kterou dokumenty silně zapůsobily. „Všechny dokumenty ukazují tvrdou realitu jiných zemí bez příkras. Diváci si tak mohou uvědomit, že v naší republice není tak špatně, jak se obecně říká,“ je přesvědčena manažerka Café Atrium.

A jak na volné promítání dokumentů reagují návštěvníci kavárny? „Při prvním promítání jsme seděli v kavárně sami, ale teď už se utvořila skupinka návštěvníků, která si cíleně navštěvuje Café Atrium kvůli promítání,“ dodala Martina Řápková, která díky roli hlavního promítače zná i další program kina Café Atrium. Už 11. listopadu se bude promítat dokument Z popelnice do lednice o plýtvání potravinami. Na 9. prosince je pak připraven dokument Ilegální máma o snaze tří moldavských emigrantek uživit prací v Rakousku své děti, které musely zanechat v nejchudší zemi Evropy. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz