eChomutov - Mladí fotografují památky
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Culture > Mladí fotografují památky
Thursday, 26 January 2017

Mladí fotografují památky

Fotografujete rádi a není vám více než 21 let? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska vyhlašuje další ročník soutěže „Mladí fotografují památky“.

 

Soutěž je pořádána pod záštitou sdružení od roku 2007. Jedná se o jednu z největších světových akcí pro mladé na poli kulturního dědictví. Je učena pro žáky a studenty základních a středních škol, mladších 21 let, kteří nejpozději do 19. 3. 2017 zašlou své fotografie, kterými budou vyjadřovat hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví. Nejedná se pouze o fotografickou akci, cílem je podpořit zájem a rozšířit povědomí o naše kulturní a přírodní památky, jako například historické budovy a zahrady, venkovské a městské krajiny, uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy.

Slavnostní vyhlášení proběhne na Pražském hradě ve Španělském sále dne 18. dubna 2017 u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel. Vítězové soutěže se mohou těšit na zajímavé odměny a následný postup do mezinárodního kola soutěže.

V případě, že vás výzva zaujala, naleznete bližší informace na stránkách sdružení, kde mimo jiné můžete vkládat i své fotografie.

Více na: http://www.historickasidla.cz/cs/soutez-mladi-fotografuji-pamatky/vyhlaseni-souteze-mladi-fotografuji-pamatky-rocniku-2017.html

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz