eChomutov - Ženský spolek zve na vernisáž a komentovanou prohlídku
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Invitations > Ženský spolek zve na vernisáž a komentovanou prohlídku
Friday, 30 September 2016

Ženský spolek zve na vernisáž a komentovanou prohlídku

Ženský spolek, z.s. zve veřejnost k řece Chomutovce na vernisáž výstavy fotografií Skyca foto a společnou komentovanou procházku řekou pod vedením architekta Jaroslava Pachnera.Vernisáž se uskuteční 3. října od 17 hodin před budovou Oblastního muzea v Chomutově u parkoviště za knihovnou. Na místo je ideální dorazit v holínkách a s baterkou v ruce. V případě deště a zvýšené hladiny vody půjdou účastníci kolem řeky.
Organizátorky ze ženského spolku zvou především dobrodruhy a dobrodružky, kteří na vlastní nebezpečí rádi objevují nová zákoutí města a zároveň se zajímají o historii řeky a její okolní výstavby. „Řeku lze hned na několika místech zpřístupnit občanům tak, jak tomu je i v jiných městech. Řeka byla a je vždy ve městě tepnou, kolem které může být znovuobnoven život, nebo která může být skryta a neviditelně protékat korytem. To, jak bude řeka a její koryto vypadat za 5 až 10 let je na nás. Můžeme na ni z výšky shlížet jako doposud. Můžeme si v ní ale při čekání na autobus smáčet nohy nebo se jen posadit pod strom do trávy a sledovat její tok. No a my bychom chtěly to druhé.“ uvedla Tereza Dvořáková, předsedkyně spolku.
„Výstavu s pracovním názvem Formy vody, děláme u řeky kvůli tomu, aby měli lidi důvod se na řeku podívat a možná o tom prostoru trochu přemýšlet. Snažíme se, aby se řeka znovu dostala do povědomí a byla na některých místech zpřístupněna. Na bývalém autobusáku jsme chtěli park, mohl by se tam udělat alespoň přístup k řece a zelené místo pro odpočinek a čekání na autobus.“ dodala Markéta Fridrichová, členka spolku.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz