eChomutov - Jazz pod horami rozezní chomutovský Špejchar
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Invitations > Jazz pod horami rozezní chomutovský Špejchar
Wednesday, 12 October 2016

Jazz pod horami rozezní chomutovský Špejchar

Jazzová formace Limbo s frontmanem Pavlem Hrubým zavítá 20. října v 19 hodin do prostor galerie Špejchar při bývalé jezuitské koleji v Chomutově. Startuje tak seriál koncertů Jazz pod horami."Chceme do Krušných hor přivážet kvalitní jazz a jemu blízkou hudbu. Hned první koncert nastaví laťku vysoko. Nejen Limbo ale i Pavlovy další hudební projekty kritici pravidelně řadí k tomu nejlepšímu na české hudební scéně," vysvětlila jedna z organizátorek akce Tereza Dvořáková.
Limbo jsou čtyři špičkoví muzikanti, kteří hudbu tvoří přímo na jevišti. Mistrovství improvizace je hlavním poznávacím znamením kapely. "Limbo je kapela rozkročena mezi vícero žánry, v podstatě je nad nimi," lze se dočíst na webu Limbo-multimusic.cz.
Chomutovský Špejchar si vybral sám Pavel Hrubý. „Když jsem tam vlezl a zahoukal si, okamžitě jsem byl nadšen určitou „kostelní“ akustikou galerie, kterou málokdy s Limbem můžeme zažít. Tento typ akustiky nás inspiruje k jinému způsobu hraní než v běžných klubových prostorách. A navíc miluji výtvarné umění, tudíž hrát mezi obrazy je vlastně krásný sen,“ uvedl.
Koncertu bude předcházet projekce filmu k deseti letům kapely, na němž se podílel spoluorganizátor Jazzu pod horami Mirek Koranda.
Vstupné na koncert je 100 korun. Na prosinec organizátoři chystají pokračování. V Hotelu Sudety vystoupí mezinárodní jazzová formace Cirilic. Akci finančně podpořilo Statutární město Chomutov.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz