eChomutov - Florbalovou Severskou výzvu Tatranu vyslyšely Vítkovice
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Zprávy z Chomutova > Uplynulé pozvánky > Florbalovou Severskou výzvu Tatranu vyslyšely Vítkovice
Monday, 18 November 2013

Florbalovou Severskou výzvu Tatranu vyslyšely Vítkovice

Po roce se do chomutovské sportovní haly vrací florbalový svátek v podobě utkání dvou extraligových celků. Zatímco v loňském roce sledovalo rekordních 1024 diváků souboj dvou tradičních soupeřů Střešovic a Chodova, tentokrát je na programu souboj mistrů. Jen Tatran Střešovice a Vítkovice si sáhly na pohár mistra extraligy a nyní chtějí ve vzájemném měření sil rozhodnout, kdo je lepší.  

Severská výzva se do Chomutova nevrací náhodou. „V loňském roce jsme zde měli s prvním ročníkem Severské výzvy vynikající zkušenost. Přišel rekordní počet diváků a vytvořili bouřlivou atmosféru,“ popsal Aleš Hlavička, šestinásobný mistr ČR a pořadatel akce, který zároveň ocenil i přístup chomutovského klubu. „Spolupráce s FbC 98 Chomutov a jmenovitě s Martinem Bocianem je vynikající. Už před Severskou výzvou jsme spolupracovali například na akci Rookie City Weekend. On je člověk, který zvládne strhnout k tomuto sportu celý region,“ dodává Hlavička.

Zatímco před rokem cestovala obě mužstva do Chomutova z Prahy, tentokrát vítkovické hráče čeká výrazně delší cesta. „Samozřejmě pro Vítkovice to znamená nějakých dalších 100 kilometrů, z čehož nemají radost. Ale hráči z Vítkovic viděli, jak to v loňském roce v Chomutově vypadalo, a proto se sem těší,“ řekl Hlavička, který vloni ještě hájil barvy Tatranu Omlux Střešovice přímo na hřišti. „Pro mne i řadu spoluhráčů to byl jasně nejlepší zápas loňské základní části.“

V loňském roce obsadili výraznou část v hledišti příznivci Chodova, proto je otázkou, zda se i tentokrát podaří naplnit přání o tisícovce diváků. „Jistě to oproti loňskému roku bude složitější. Ovšem kdybychom nevěřili tomu, že se to znovu povede, tak bychom to nepořádali,“ dodává organizátor, který věří, že si do haly znovu najde cestu i řada sportovních fanoušků přímo z Chomutova. „Přece jen je to vrcholná sportovní akce, která se v Chomutově nekoná každý den,“ uzavřel Aleš Hlavička a připomněl, že i tentokrát bude dění před Severskou výzvou zdokumentováno po vzoru pořadu 24/7, který natáčela stanice HBO před zápasem Winter Classic v NHL.

Oproti loňskému roku letošní Severské výzvě v Chomutově předcházel první vzájemný zápas obou klubů na poli severomoravského soupeře v takzvaném Vítkovickém pekle. V něm se nakonec radovali hosté z Tatranu, kteří prozatím kralují letošní tabulce extraligy. Vrátí jim to Vítkovice v Chomutově?

Severská výzva 2013 začíná už tento čtvrtek 21. listopadu v 17 hodin v Městské sportovní hale v Chomutově. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz