eChomutov - Nablýskaní veteráni zaplnili Chomutov
You are here: eChomutov > news from Chomutov > Zprávy z Chomutova > Nablýskaní veteráni zaplnili Chomutov
Monday, 30 April 2018

Nablýskaní veteráni zaplnili Chomutov

Přes sto nablýskaných automobilových veteránů z Čech i Německa se sešlo v Chomutově při čtyřiadvacátém ročníku Srazu historických vozidel.Na parkovišti u Severočeských dolů se konala jejich výstava, v koloně pak majitelé, leckdy v dobovém oblečení, vyrazili se svými motorovými miláčky na vyhlídkovou jízdu do hor a zpět. "Je krásné, že se tu tyto krasavice a krasavci sešli už po čtyřiadvacáté, počasí vyšlo a spousta diváků svědčí za vše," uvedl David Dinda, náměstek primátora.

Lidé mohli obdivovat snad již notoricky známé vozy, jako první typy škodovek, moskvičů, fiatů, wartburgů a nemohly chybět ani oblíbené velorexy, celá řada motocyklů či například historický hasičský vůz nebo připomínka seriálu Sanitka Škoda 1201. Lahůdkou však byly nejstarší skvosty z dvacátých či třicátých let minulého století. "Zajímavým vozem je Laurin a Klement, Škoda 110, který je z roku 1927. Jedná se o šestimístné vozidlo, jehož prvním majitelem byl průmyslník z Liberce a koupil ho své manželce v roce 1927 jako vánoční dárek. Nejvzácnější motocykl je zřejmě Indian a vzácným vozem je Chrysler z roku 1925, majitel je v Chomutově asi potřetí a tento vůz je z Ameriky," vyjmenoval Zdeněk Prchal z pořadatelského Veteran car club Chomutov.

Majitel Chryslera je opravoval celých šest let. "Jedná se o chrysler z roku 1925, je to typ 58, karoserie v provedení touring. Když jsem ho koupil, tak podstatě běžel motor a ty bylo všechno. Byl natřený štětkou, vyspravený montážní pěnou, takže jsme ho museli rozebrat do posledního šroubečku, obnovit výdřevu, plechařinu, lak, v podstatě celé nové čalounění, novou střechu, jediné, co zůstalo původní byl motor a převodovka, ty se pouze vyčistili a přetěsnili," popsal Richard Janča.

Na své si přišli i zarytí vlastenci, kromě nepřeberného množství škodovek byla totiž k vidění i perla z kopřivnické tatrovky. "Přijeli jsme s tatrou 57 sport z roku 1934. Auto jsme sami renovovali s mým tatínkem. Já říkám, že je to dvouchlapové auto, když se něco stane, tak jeden chlap u toho musí zůstat a druhý jde sehnat pomoc," řekl Libor Frank.

Chomutovský sraz tradičně startuje sezónu srazů veteránů po celé republice. Příští rok se tu auta opět sejdou, kovaní veteráni budou zas o rok starší a jistě přibudou i čerství třicátníci, kteří do věku veteránů právě dozráli.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz