eChomutov - Mýval severní
You are here: Tourism > attractivities > Zoopark Chomutov > fauna > Mýval severní

Mýval severní

  • ACC-DETAIL-PLACE-TAB-DESC

  • ACC-DETAIL-PLACE-TAB-FOTO

Mýval severní je středně velký savec obývající původně Severní Ameriku. Člověkem byl však zavlečen i do jiných částí světa, například do Evropy, Japonska či na Kavkaz. Jeho přirozeným biotopem jsou listnaté stromy a smíšené lesy, ale díky jeho přizpůsobivosti dnes zcela běžně obývá i města, kde je často považován za škůdce.

Mýval je největším zástupcem čeledi medvídkovití. Celý je porostlý hustou, šedou srstí, mezi jeho charakteristické znaky patří výrazná černá obličejová maska a tmavě pruhovaný ocas. Patří mezi všežravce a je aktivní hlavně v noci.

V minulosti byl mýval severní považován za samostatně žijící šelmu, v současnosti žije ve skupinách. Samice rodí 2 až 5 mláďat. Ačkoliv se v zajetí dožívá i více jak 20 let, ve volné přírodě činí jeho průměrná délka života 2 až 3 roky, podle místních podmínek.

DETAIL-LARGE-MAP

NO-MAP

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz