eChomutov - Výlet do historie a za sportem
You are here: Tourism > Výlet do historie a za sportem

Attractions

Attractions
The most sought after attractions in Chomutov region include the Podkrušnohorský zoopark (the largest zoo garden in the CR), a natural park with a nature trail and a cycle route in Bezruč valley and the world uniqueness Alum Lake with its curative water..

Tips for trips

Tips for trips
Also the surroundings offer the hikers a number of well-marked trails to interesting localities. These trails that are less or more challenging delight any fans of this activity. In particular experiences of trips in the Ore Mountains will leave an indelible impression of this destination.

Cycle routes

Cycle routes
Cycling has become a symbol of an active holiday. The Chomutov region does not lag behind here either. The cycle tracks of different levels of difficultness are available to the bike fans. The cyclists can set out on some of challenging mountain trails in the Ore Mountains, or select some of milder rides in České středohoří.

Surroundings

[moduly-katalog img="images/stories/moduly/turistika/okoli-215.jpg" href="http://ichomutov.cz/index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=category&id=11&Itemid=134&lang=cs" title="Surroundings" TextOdkaz="Show details" height="160px"]most attractive trips is exploring landmarks. In the Chomutov region you also can visit the museum of military fortification and a mineshaft where about a century ago the copper mining was terminated. [/moduly-katalog]
Monday, 06 June 2011 15:25

Výlet do historie a za sportem

Žáky a studenty ze základních i středních škol určitě zaujme výlet do Muzea čs. lehkého opevnění z let 1936–39 „Na Kočičáku“, kde jsou pro ně připravené zajímavé přednášky přibližující atmosféru před druhou světovou válkou. Odpoledne pak mohou děti strávit hrou a sportem v areálu Kamencového jezera.

Stačí si jen vybrat výukový program do balíčku služeb a městské informační centrum vše ostatní zařídí.

kocicak_01Balíček „Výlet do historie a za sportem“

 • Výukový program v Muzeu čs. opevnění „Na Kočičáku“ dle výběru níže (2 hodiny)
 • Oběd (polévka, hlavní chod a nápoj nebo opékání buřtů, chléb a hořčice)
 • Vstup do areálu Kamencové jezero + vybrané aktivity
  (2 hodiny minigolfu, vstup na trampolínu, hřiště na plážový volejbal)

Cena za balíček služeb na jednoho žáka činí 185 Kč, ušetříte 20 % oproti běžným cenám.

V případě zájmu je možné baliček rozšířit o další služby.

kocicak_02Nabídka výukových programů v Muzeu čs. opevnění „Na Kočičáku“

Muzeum čs. opevnění „Na Kočičáku“ připravilo dva výukové programy, které jsou připraveny tak, aby maximálně odpovídaly odlišným potřebám mladších a starších žáků a studentů. Stačí si zvolit jeden z nich:

 • Pro 1. stupeň ZŠ: Program začíná krátkou přednáškou o vzniku opevnění, na kterou navazuje ukázka objektu č. 10 včetně interiérů a ukázka zbraní čs. armády. Poté se děti s doprovodem vydají naučnou stezkou ke dvojici objektů vzor 36, kde si děti mohou znovu prohlédnout interiéry. Program uzavírá zkouška střelby ze vzduchové pušky.
 • Pro 2. stupeň ZŠ a SŠ: Program je shodný s předchozím ovšem přizpůsoben starším posluchačům. Výklad je rozšířen o přednášku o osádce, vybavení a vyzbrojení objektu a popis armádních jednotek působících v Podkrušnohoří a plánované obraně. Kromě střelby ze vzduchové pušky je pro děti připravena také prohlídka dalších objektů vzoru 36 a krátký test získaných znalostí.

kamencak_01Odpolední program na Kamencovém jezeře

Odpolední program je vyplněn návštěvou areálu Kamencové jezero, které poskytuje řadu příležitostí ke sportovnímu vyžití a aktivnímu odpočinku žákům i kantorům.

V balíčku je zahrnut:

 • Vstup do areálu Kamencové jezero
 • Hřiště na plážový volejbal
 • Dvě hodiny minigolfu
 • Nafukovací prolézačky na vodě
 • Dětské pirátské hřiště
 • Vstup na obří trampolínu

Po domluvě lze do balíčku zahrnout také další pronájem sportovišť či sportovních pomůcek.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

City information centre

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Call for free:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Supported from the European Regional Development Fund
Regional Operational programme of North-West Cohesion Region
„Vision ends up being a dream“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz