eChomutov - Na Letní filharmonii zkouší přes dvě stě hudebníků, bude za každého počasí
You are here: eChomutov > новости Хомутова > Культура > Na Letní filharmonii zkouší přes dvě stě hudebníků, bude za každého počasí
17.07.2014

Na Letní filharmonii zkouší přes dvě stě hudebníků, bude za každého počasí

Zkoušky hudebníků na Letní filharmonii jsou v plném proudu. Žáci chomutovské Základní umělecké školy věnují zkouškám každou volnou chvíli a přizpůsobili jim i prázdninový program. “Nikomu nevadí, že i o prázdninách mají mnoho práce se zkoušením. Na Letní filharmonii se všichni těší,” uvedl ředitel ZUŠ Chomutov Karel Žižka.

Při koncertu se sejdou více než dvě stovky hudebníků z deseti zemí. Zatím jednotlivé sbory trénovali ve vlastním zázemí, zítra se ale celé těleso sejde v německém městě Chemnitz, kde začnou trénovat všichni společně.  Na Letní filharmonii vystoupí hudebníci z Čech, Německa, Švédska, Polska, Finska, Itálie, Rumunska, Dánska, Japonska a Nizozemí. Velkým lákadlem i pro posluchače mimo okruh klasické hudby je dirigentka Kajsa Boström, představí se ale i další velké osobnosti evropské hudební scény.

Přípravy vyvrcholí 23. července. Mezi desátou hodinou dopolední a šestnáctou odpolední zahrají hudebníci malou ochutnávku v městském parku, samotný koncert se uskuteční od 20 hodin v letním kině. Ani špatné počasí nezabrání v konání akce. Kdyby vytrvale pršelo, zkouška se přesune do kostelu sv. Ignáce a do knihovny. Koncert by se pak konal ve sportovní hale.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

ГОРОД ИНФОРМАЦИОННЫЙ ЦЕНТР

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Инфолиния бесплатно::

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz