eChomutov - Hašlerovky rozezněly knihovnu
You are here: eChomutov > новости Хомутова > Культура > Hašlerovky rozezněly knihovnu
22.10.2010

Hašlerovky rozezněly knihovnu

Návštěvníci šedesátiminutové přednášky pod názvem Karel Hašler - písničkář a kabaretiér si zazpívali všechny známé písničky Karla Hašlera, tedy nejpopulárnější osobnosti českého kulturního života v prvních čtyřech desetiletích 20. století. Přednáška byla doplněna hudebními reprodukovanými ukázkami a živým zpěvem.

Písničkář působil jako herec naší první činoherní scény, později jako zpěvák a interpret vlastních písniček a kupletů. Jeho vlastní Staropražské písničky, jejichž nejobvyklejší námětem byla oslava Prahy a lásky, vyšly postupně v devíti svazcích, některé zlidověly. Hašlerova autorská činnost mimopísničková zahrnuje dvě orchestrální skladby, tři operety, sedm původních revue, hudbu ke čtrnácti filmům, dva melodramy, tři operetní libreta a řadu překladů a úprav dramatických textů, činoherních, operetních i operních. Hašler byl rovněž autorem desítek skečů a kabaretních výstupů, vedle toho psal i fejetony. Jako celek typizovala Hašlera mnohostranná tvůrčí atraktivita, v níž přes vlastenecké zaujetí přece jen převažovala snaha pro líbivosti a komerčním úspěchu.

Pořad se konal ve Středisku knihovnických a kulturních služeb v Chomutově v rámci již 3. ročníku Klubu aktivního života.

Фотогалерея

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

ГОРОД ИНФОРМАЦИОННЫЙ ЦЕНТР

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Инфолиния бесплатно::

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz