eChomutov - Zprávy z Chomutova
You are here: eChomutov > новости Хомутова > Zprávy z Chomutova

Zprávy z Chomutova

Zoopark se mění, bude zábavný a moderní

Panda, medvěd, plameňák, tuleň i charza se stali novými tvářemi zooparku, který spustil zcela neotřelou vtipnou zvířecí kampaň lákající k návštěvě a založenou na rozmanitosti, hravosti a barevnosti.

Softbalista Lubomír Vrbenský získal Cenu Jiřího Popela z Lobkovic

Cenu Jiřího Popela z Lobkovic pro letošní rok získal velmi úspěšný člen Sportclubu 80 Beavers Chomutov Lubomír Vrbenský, a to za své mimořádné sportovní výkony, za dlouholeté aktivní působení v českém, evropském a světovém softbalu.

Domovinkou se linula vůně piva

Již podruhé se sešli v areálu Domovinka milovníci dobrého piva při slavnostech pivovaru Karásek a Stülpner.

Chomutované ukázali svůj talent

Chomutované mají opravdu velký talent a nadání snad pro všechno. To se ukázalo při prvním ročníku soutěže Chomutov má talent, který vyvrcholil finálovým večerem v městském divadle.

Obří šachy mohou lidé hrát díky dobrému nápadu

Zahrát si šachy přímo pod širým nebem a ještě na obří hrací ploše měli možnost lidé na šachovém turnaji, kterým město slavnostně otevřelo nově zrekonstruovanou velkou venkovní šachovnici v městském parku u fontány.

Chomutovské slavnosti vrátily čas do doby první republiky

Chomutované na dva dny získali stroj času, díky kterému se dostali zpět do minulosti. Promítání na městské věži je přeneslo do dob velkých požárů, příchodu vojsk či změn vládců a skončilo v první republice.

Do Chomutova se slétly tisíce čarodějů a čarodějnic

Na dva tisíce Chomutovanů si přišly užít čarodějnický rej, který se premiérově konal na bývalém fotbalovém hřišti uprostřed města.

Nablýskaní veteráni zaplnili Chomutov

Přes sto nablýskaných automobilových veteránů z Čech i Německa se sešlo v Chomutově při čtyřiadvacátém ročníku Srazu historických vozidel.

Domeček nabízí tradiční i moderní kroužky, volný čas tam může trávit každý

Chomutovský Domeček jde s dobou, každým rokem připravuje moderní zájmové kroužky a díky otevřenému přístupu láká i čím dál více dospělých. Aktuálně baví, učí nebo trénuje skoro 1350 lidí mezi čtvrtým a osmdesátým rokem.

Medvědy probouzel s návštěvníky zooparku i Jakub Kohák

Po dlouhém zimním spánku probudili návštěvníci zooparku medvědy a připravili jim bohatou hostinu z oblíbených pokrmů. Dort jim naservíroval také režisér a herec Jakub Kohák, který pro ně těsně před slavnostním probuzením napsal i básničku.
Страница 1 из 151

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

ГОРОД ИНФОРМАЦИОННЫЙ ЦЕНТР

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Инфолиния бесплатно::

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz