eChomutov - DobroFest ukázal veřejnosti, co dělají dobrovolníci
You are here: eChomutov > новости Хомутова > Zprávy z Chomutova > DobroFest ukázal veřejnosti, co dělají dobrovolníci
22.06.2016

DobroFest ukázal veřejnosti, co dělají dobrovolníci

Práci dobrovolníků představilo hned několik organizací přímo v městském parku. Tam se totiž konal první ročník DobroFestu.Pořádalo ho dobrovolnické centrum organizace Adra. “Loni v říjnu jsme začali s dobrovolnickou činností. Školíme dobrovolníky a vysíláme je do organizací. Při DobroFestu jsme chtěli veřejnosti ukázat, co vlastně děláme. A nejen my, ale i další organizace,” uvedla Jana Matoušková, vedoucí dobrovolnického centra Adra. 

Své zástupce na DobroFestu měla necelá desítka organizací, které působí v Chomutově. U stánku Klubu Cerebra, který pomáhá lidem s poškozením mozku, mohli návštěvníci procvičit své myšlení. Křesťanské centrum pro rodinu ukázal, jak mohou rodiny trávit volný čas. Svůj prostor ale měly i ostatní organizace a lidé si mohli vyzkoušet například partnerskou jógu, výrobu dekorací, bubnování nebo si poslechli koncerty kapel.

Cílem DobroFestu bylo ukázat, jak důležitá může být pomoc člověka člověku. Komu se toto poslání zalíbilo, může se obrátit na organizaci Adra, která mu pomůže s výběrem činnosti, zařídí formality a podá pomocnou ruku v začátcích.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

ГОРОД ИНФОРМАЦИОННЫЙ ЦЕНТР

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Инфолиния бесплатно::

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz