eChomutov - Čtvrťáci zjisili, že koala má podobné otisky prstů jako člověk
You are here: eChomutov > новости Хомутова > Zprávy z Chomutova > Čtvrťáci zjisili, že koala má podobné otisky prstů jako člověk
19.10.2016

Čtvrťáci zjisili, že koala má podobné otisky prstů jako člověk

Čtvrťáci ze základní školy Kadaňská se vydali na územní odbor Policie ČR v Chomutově, pořádkovou jednotku, aby si prohlédli cely předběžného zadržení."Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí a udělali jsme si trochu představu, jak to na policii funguje. Líbila se nám přednáška o zbraních nejen policejních, vojenských, mysliveckých, sportovních, ale i historických. Z těch se nám nejvíce líbila bambitka," uvedla třídní učitelka Šárka Kulvajtová.

Na oddělení techniků žáci získali představu o daktyloskopii. Bylo jim vysvětleno, jak odborníci hledají shodnost linií otisků prstů, dlaní a plosek nohou. "Víte, že koala medvídkovitý má podobné otisky prstů jako člověk? My jsme si nechali sejmout otisky dlaní a odnesly si je na památku domů," vyprávěla učitelka.
Poté se třída vydala na Masarykovo náměstí, kde sídlí pořádková jednotka. Zde si prohlédli a vyzkoušeli policejní výstroj a výzbroj. Zjistili ale, že je dost těžká, váží totiž kolem 30 kilogramů. Běhat se v ní asi moc nedá, ale je důležitou ochranou pro policisty před létajícími předměty. "Nakonec jsme mohli nahlédnout i do cel, ve kterých jsou osoby předběžně zadržené. Sem se ale člověk, který dodržuje zákony, není policistou nebo právníkem, jen tak nepodívá," dodala Šárka Kulvajtová.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

ГОРОД ИНФОРМАЦИОННЫЙ ЦЕНТР

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Инфолиния бесплатно::

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz