eChomutov - Už přicházejí první nápady, přidejte se a změňte Chomutov
You are here: eChomutov > новости Хомутова > Zprávy z Chomutova > Už přicházejí první nápady, přidejte se a změňte Chomutov
29.01.2018

Už přicházejí první nápady, přidejte se a změňte Chomutov

Už třináct nápadů, jak zlepšit město, zaslali lidé do projektu Společně tvoříme Chomutov."Stejně jako loni mají Chomutované k dispozici pět milionů korun, aby mohli svými projekty zlepšit okolí svého bydliště či místa, kam se chodí bavit nebo kde pracují," řekl náměstek primátora David Dinda.

Příprava a podání jsou velmi jednoduché. “Stačí vyplnit jednoduchý formulář a přijít na jedno veřejné projednání. Na to jsem doslova odběhla nepřipravená od sporáku, ale stačilo třemi větami říci, co chci vybudovat,” potvrdila lehkost podání návrhů jedna z předkladatelek a trojnásobná matka Pavlína Buršová, díky které už děti bezpečně přechází přes lávku na přivaděči v Děvínské ulici. Ani nápad na obnovení šachovnice, žulových hracích stolků a upravení prostranství u fontány v městském parku nevznikal nijak složitě. “Pracovníci magistrátu mě několikrát pozvali na konzultaci, kde jsem mohla říct detaily projektu. Byla to skvělá zkušenost, díky které přihlásím projekt i letos,” řekla autorka nápadu Markéta Fridrichová.

Podávat návrhy lze do 16. února. „Pokud lidé mají jakýkoliv nápad, jak oživit nebo upravit některá místa ve městě, ať zkusí navrhnout změnu k lepšímu a aktivně se zapojí do rozhodování o části financí z rozpočtu města.Na veřejných projednáních budou mít možnost projednat nápady s odborníky,“ uvedla koordinátorka projektu Společně tvoříme Chomutov Tereza Rödlingová.

Mezi první letošní návrhy patří kontejnerové stání na tříděný odpad spolu s úpravou zeleně v Dostojevského ulici, památník majora Josefa Šulce, památník štábního kapitána Theodora Kouby, přidání zábradlí ke schodištím do městského divadla či workout za základní školou Akademika Heyrovského. Chomutované také navrhují vybudovat schody na část rampy v ulici Karolíny Světlé, zvýšit atraktivitu a bezpečnost podchodu a jeho okolí v ulici št. kpt. Kouby, vybudovat sociální zázemí řidičům nákladní přepravy na Písečné pod obchodním centrem Lidl, umístit defibrilátory do města, vyčistit a odbahnit nádrž u bývalého kina Evropa, zateplit budovu Klokánku, dobudovat chodník pro pěší od kruhového objezdu na sídlišti Březenecká - Kamenná směrem na Březenec a lépe umístit kontejnerové stání v Hutnické ulici.

Všechny informace o projektu s názvem Společně tvoříme Chomutov najdete na stránce www.naschomutov.cz. Přes tento web je také možné podávat projekty online, případně si stáhnout formulář a návrh zaslat mailem nebo přinést osobně na podatelnu. Pokud si nebude s čímkoliv jistí, můžete se na koordinátorku obrátit na mailu tvorime@naschomutov.cz nebo na telefonu 606 071 491.

Další veřejná projednání návrhů pro participativní rozpočet budou:
- ve středu 7. 2. 2018 od 17 hodin v zasedací místnosti základní školy Zahradní 5265, Chomutov
- v úterý 20. 2. 2018 od 17 hodin ve Středisku volného času Domeček, Jiráskova 4140, Chomutov

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

ГОРОД ИНФОРМАЦИОННЫЙ ЦЕНТР

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Инфолиния бесплатно::

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz