eChomutov - Mateřinka má po dvaceti letech stále co nabídnout
You are here: eChomutov > новости Хомутова > Zprávy z Chomutova > Mateřinka má po dvaceti letech stále co nabídnout
17.02.2018

Mateřinka má po dvaceti letech stále co nabídnout

Dětská představivost nezná mezí a měšce s nápady jsou snad bezedné. To opět potvrdila nesoutěžní přehlídka dětských vystoupení Mateřinka 2018 v městském divadle.Je téměř neuvěřitelné, že i po dvaceti letech svého konání má stále čím překvapit. Neokoukanou novinkou byla třeba hra dětí se světly a stíny, kterou předvedly děti z mateřské školy Palackého.

Dvacátého ročníku se zúčastnilo i historicky nejvíce vystupujících. Z Chomutova, Jirkova, Kadaně, Klášterce nad Ohří, Vejprt i z Německa se sjelo celkem 408 dětí. "Je to skutečně krásná tradice, Chomutovsko je jedna z mála lokalit, kteréá si tu tradici udržely takto dlouho. Krásné na tom je, že je to nesoutěžní přehlídka, takže si to všichni užívají bez jakéhokoli stresu, prostě do toho dávají celé srdíčko," uvedl náměstek primátora Jan Mareš.

Jubilejní ročník měl s těmi předešlými společné hlavně velmi vydařené kostýmy, nápadité kulisy a jistě i stejný elán vystupujících. Naopak se lišil v tom, že nebyl zaměřený na jedno téma. "Je to taková všehochuť toho, co se děti v mateřských školách učí. Učitelky tedy představují svoje školní vzdělávací programy. Školky zaměřené například na hudební výchovu mají vystoupení zaměřená pěvecky, ty na pohybovku tančí a sportují. Viděli jsme krásné závěrečné vystoupení mateřské školy Bruslička, kde bylo vidět úžasné vystoupení, velmi náročné tělovýchovně, protože děti dělaly dokonce i hvězdy," popsala ředitelka MŠ Chomutov Irena Kopecká.

Přehlídku zahájily děti ze speciální třídy z mateřské školy v Růžové ulici. Pak už se to na jevišti hemžilo pohádkovými postavami, zvířátky, tanečníky, zpěváky, ale třeba i přírodními živly. Dvě z necelé třicítky vystoupení budou vybrané do celostátního kola v Nymburku. Tam tradičně nepojedou děti samy, budou je doprovázet učitelky, které při tamní dvoudenní přehlídce pořádají výtvarné dílny, a také rozsáhlá výstava výtvarných prací chomutovských dětí.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

ГОРОД ИНФОРМАЦИОННЫЙ ЦЕНТР

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Инфолиния бесплатно::

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz