eChomutov - Domeček nabízí tradiční i moderní kroužky, volný čas tam může trávit každý
You are here: eChomutov > новости Хомутова > Zprávy z Chomutova > Domeček nabízí tradiční i moderní kroužky, volný čas tam může trávit každý
04.04.2018

Domeček nabízí tradiční i moderní kroužky, volný čas tam může trávit každý

Chomutovský Domeček jde s dobou, každým rokem připravuje moderní zájmové kroužky a díky otevřenému přístupu láká i čím dál více dospělých. Aktuálně baví, učí nebo trénuje skoro 1350 lidí mezi čtvrtým a osmdesátým rokem."Jsme středisko volného času, takže jsme určeni pro širokou veřejnost. I dospělí návštěvníci si u nás najdou své aktivity, ať je to malování, léčebný tělocvik, práce s pedigem, keramická dílna, paličkování a další aktivity. Někdy nás osloví skupina lidí, že mají partu, mají chuť něco dělat a nemají kde, takže tato možnost také existuje. Dospělí se tu schází na country tance, jógu, břišní tance, chodí sem třeba i mladí lidé si jen zacvičit, zasportovat," uvedl ředitel SVČ Domeček Milan Märc. 

Mladší návštěvníky lákají kroužky zaměřené na technologie nebo moderní životní styly. Největší novinkou je kroužek youtubeři, dále kutil elektronik a kutil robotik. "Na kroužku digivideo natáčíme různé dokumenty, videa. Někdo natáčí videa z her na počítači. Natočili jsme například i dokument o chomutovském rodákovi Františku Josefovi Gerstnerovi, který vynalezl první koněspřežku," popsal Šimon Láf, člen kroužku digivideo.
V kroužku robotiky se děti učí základní elektronické konstrukce a práci s programovatelnými robůtky, tento kroužek je výborná průprava pro průmyslovou školu eventuelně pro gymnázium.
Návštěvníci Domečku přitom nemusí být členy kroužků. Zacvičit si, zatančit, besedovat nebo se lecčemu přiučit v seminářích může kdokoli a kdykoli. Co se právě chystá se lidé dozví z webových nebo facebookových stránek.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

ГОРОД ИНФОРМАЦИОННЫЙ ЦЕНТР

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Инфолиния бесплатно::

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz