eChomutov - Do Chomutova se slétly tisíce čarodějů a čarodějnic
You are here: eChomutov > новости Хомутова > Zprávy z Chomutova > Do Chomutova se slétly tisíce čarodějů a čarodějnic
02.05.2018

Do Chomutova se slétly tisíce čarodějů a čarodějnic

Na dva tisíce Chomutovanů si přišly užít čarodějnický rej, který se premiérově konal na bývalém fotbalovém hřišti uprostřed města."Slet čarodějnic na bývalém fotbalovém hřišti pořádá město poprvé, chtěli jsme akci zorganizovat tam, kde to budou mít lidé blízko," uvedl David Dinda, náměstek primátora.

Od odpoledne do půlnoci se lidé mohli bavit při živé hudbě, opékat si buřty a se svými dětmi zdolat hned několik zábavných čarodějnických disciplín, třeba hod krysou do pasti, střelbu z čarodějnického praku a kuši, nebo připravit nápoj s kouzelnými účinky. "Připravuji nápoje proti hladu, proti bludu, proti klamu, na hubnutí, na posílení, na získání lásky i proti lásce," popsal čaroděj Dr.Jiří Roth.

Na slet čarodějnic se má chodit v maskách, a to Chomutované dobře vědí. S velkými nosy a rozcuchanými vlasy přišli jak účastníci Rodinného zápolení, tak i ostatní příznivci kouzelného světa. Ty nejpovedenější masky dětí i dospělých byly oceněny a pak už se chystaly na čáry a kouzla.

Večer vyvrcholil zapálením hranice, o které se postaraly poslové čtyř světových stran na příkaz Pána ohně. V sálajícím teple se malí i velcí čarodějnice a čarodějové bavili až do magické půlnoci.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

ГОРОД ИНФОРМАЦИОННЫЙ ЦЕНТР

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Инфолиния бесплатно::

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz