eChomutov - Chomutovské slavnosti vrátily čas do doby první republiky
You are here: eChomutov > новости Хомутова > Zprávy z Chomutova > Chomutovské slavnosti vrátily čas do doby první republiky
14.05.2018

Chomutovské slavnosti vrátily čas do doby první republiky

Chomutované na dva dny získali stroj času, díky kterému se dostali zpět do minulosti. Promítání na městské věži je přeneslo do dob velkých požárů, příchodu vojsk či změn vládců a skončilo v první republice."Chomutované se přesunuli do minulosti, do dob první republiky, proto máme buřinky na hlavách a motýlky na krku, a zavzpomínali si v rámci výročí sta let naší republiky na život, jak fungoval dříve. Také jsme ochutnávali Májový ležák chomutovského pivovaru, který měl putovat na pražský hrad panu prezidentu Masarykovi jako dárek od města Chomutova. Aby to pivo došlo v nejvyšší kvalitě, tak jsme byli přizváni my včetně pana primátora, abychom za vedení města ochutnali a následně potvrdili, že z Chomutova může odjet," uvedl náměstek primátora David Dinda. 

Pro návštěvníky byl připravený velmi pestrý program na náměstí 1. máje. Lidé nakupovali u stánků různé dobroty, děti vyráběly pouťové dárečky, soutěžily a všichni společně shlédli hned několik zábavných vystoupení. "Mohli jsme vidět všechno, co bylo dříve na poutích k vidění, takže fakýry, dobovou muziku, kramářské písničky, kejklíře, ohňovou show, cirkus Berto nebo dokonce morbidní panoptikum," doplnil moderátor Petr H. Batěk.

Cestování po historickém Chomutově zprostředkovala i cestovní kanceláří. S jejím průvodcem si mohli zájemci prohlédnout městské památky velmi zábavnou formou hraných scének.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

ГОРОД ИНФОРМАЦИОННЫЙ ЦЕНТР

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Инфолиния бесплатно::

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz