eChomutov - Культура
You are here: Культура

Rekreační centrum Hřebíkárna

Rekreační centrum Hřebíkárna bylo otevřeno v polovině roku 2012. Je novým, moderním a příjemným místem pro posezení, rekreaci, pro pořádání soukromých i firemních akcí.

Kino Svět

Kino Svět je nové kulturně společenské centrum vzdálené pouze několik kroků od nového zimního stadionu.

Art galerie Radnice

V prodejní galerii je vystavena  tvorba užitá i volná především umělců regionu, kteří zde prezentují celou škálu výtvarných technik , materiálů jako je například sklo, keramika, kresba, grafika, malba, fotografie  krajin, portrétů a zatiší či figurální náměty a další.

Galerie Lurago

Ve výstavní síni Lurago se pravidelně konají výstavy jak regionálních umělců rozdílného zaměření tak i umělců z celé republiky.

Svět Krušných hor

Expozice Svět Krušných hor je umístěna v areálu Domu Jiřího Popela v prvním patře budovy. Je přístupná po schodišti z přízemí a díky novému schodolezu je již také přístupná handicapovaným návštěvníkům.

Muzeum čs. opevnění Na Kočičáku

Muzeum československého opevnění, které se nachází na úpatí Krušných hor na nevýrazném vrchu zvaném Na Kočičáku (571 m.n.m.).

Областной музей города Хомутова

Музей расположен в двух зданиях, в его фондах хранится 29 коллекций и более 221 тысячи артефактов. Первое упоминание о будущем музее датируется 1851 годом. Городской музей был открыт для посетителей 8-ого сентября 1923 года. Его управление было возложено на полковника в отставке Морица Шреттера, а с 1932 года перешло к доктору Рудольфу Венишу.

Башня ратуши и галерея Кадань

Башня ратуши (Информационный центр) и галерея Йосефа Лиеслера.GALERIE JA.RO. ВЕЙПРТЫ

Галерея находится в небольшом посёлке Вейпрты (Vejprty). Свои произведения экспонирует здесь ряд живописцев (художников, графиков, гончаров, фотографов, резчиков и одна авторша гобеленов) из ЧР и из-за рубежа. Также предоставляет пространство ученикам местных школ и клиентам центра социального ухода  в пос. Вейпрты. Свою деятельность галерея начала 30.08.1997 выставкой работ художницы Ирены Янечковой и гончара Зденька Слабы.

Музей воздушной битвы над Крушными горами

Музей был торжественно открыт 13-го сентября 1997 года американскими и немецкими ветеранами этой битвы. Среди экспонатов находятся части сбитых самолётов, исторические фотографии, документы, униформы и диорамы. Музей состоит из четырёх помещений, в которых посетитель найдёт несколько тысяч экспонатов из области авиации II мировой войны, включая персональную экипировку и вооружение лётчиков со времён II мировой войны. 
Страница 1 из 3

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

ГОРОД ИНФОРМАЦИОННЫЙ ЦЕНТР

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Инфолиния бесплатно::

800 100 473

e-mail: info@echomutov.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz