eChomutov - Fjordský kůň

Fjordský kůň

  • Описание

  • Фотогалерея

Původ Fjordských koní sahá do dob Vikingů z konce 10. stol. n. l. Z té doby se zachovaly četné obrazy i zprávy a koně figurují na slavných runových kamenech. S Vikingy se toto plemeno dostalo na Island, Anglie a Skotska, kde významně ovlivnilo tamní plemena. Fjord je původní velmi starobylé skandinávské plemeno. Svojí stavbou těla a zbarvením s úhořím pruhem na hřbetu a častým žebrováním na nohách dávají podnět k názoru, že v nich koluje i krev dnes již vymřelých koní z konce doby ledové.

Ustálené plemeno s vynikajícími vlastnostmi, především pevným zdravím, otužilostí a velkým výkonem. Je to vskutku univerzální plemeno, které si zasluhuje oblibu.

Fjordská klisna v našem chovu pochází ze Zooparku Vyškov, se kterým úzce spolupracujeme a snažíme se uchovat genetickou rezervu koní, koz, ovcí a dalších domácích zvířat.

Схема проезда

нет карты

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

ГОРОД ИНФОРМАЦИОННЫЙ ЦЕНТР

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Инфолиния бесплатно::

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz