eChomutov - Skanzen Stará Ves
Nacházíte se zde: Tipy na výlet > Skanzen Stará Ves

Skanzen Stará Ves

  • popis

  • fotogalerie

  • mapa

Skanzen Stará Ves nabízí návštěvníkům pohled do minulosti. Místo si udržuje zvláštní atmosféru klidu a stává se tak tichou zónou jen pár kroků od centra města. Kromě jednotlivých budov jako vystřižených ze staročeských vsí tu lidé najdou i příklady řemeslné a zemědělské výroby typické pro oblast Krušných hor.
Na první pohled návštěvníky areálu zaujme větrný mlýn s otočnou střechou na vodící kolejnici, který je plně funkční, i hrázděný statek se světnicí vybavenou dobovým nábytkem a hřející pecí. Jen kousek od nich stojí replika kapličky z Doupovských hor zasvěcená sv. Antonínu z Padovy. Nejzajímavějším objektem je originální roubenka, která byla převezena z Úštěka, kde jí hrozila demolice. Ve vzácném původním stavení je umístěno informační centrum i expozice věnující se včelařství, čihařství a prezentaci Ströherské sbírky.
Ve skanzenu se také nachází naučná stezka. Informační tabule i zážitková stanoviště přináší mnoho informací o oblasti chráněných a ohrožených zvířat.

Prohlídky s průvodcem

Zajímavosti z historie i o skanzenu samotném se lidé dozví od průvodce při prohlídkách s výkladem. Ty se konají každý den, vždy v deset, dvanáct, čtrnáct a šestnáct hodin. Průvodce podrobně vylíčí, jak žili dříve obyvatelé Krušných hor. Lidé uvidí vybavení jejich chalup, nástroje k práci na poli či v řemeslnictví.

Do Staré Vsi se mohou návštěvníci podívat i za tmy, od října se totiž každou sobotu konají večerní prohlídky od 19 hodin. Prohlídku zahájí průvodce u vstupního turniketu do Staré Vsi nedaleko restaurace U Pratura. Začátek prohlídek se bude měnit v závislosti na roční době.

Otevírací doba:

1.3.–31.5. po – ne 9:00 – 17:00
1.6.–31.8. po – pá 9:00 – 18:00
1.9.–31.10. po – ne 9:00 – 17:00
1.11.–28.2. po – ne 9:00 – 16:00

Vstupné do skanzenu i denní prohlídka s průvodcem je součástí vstupenky do zooparku, za večerní procházku s průvodcem si dospělí připlatí 50 korun a děti 30 korun.

Umístění na mapě

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz